Wysokie zwycięstwo Granicy

Kibice w Dorohusku mogą być w końcu zadowoleni ze swojej drużyny. Mimo, że wczorajszy rywal nie okazał się wymagający, gra Granicy momentami mogła się podobać.

W naszym zespole zadebiutował pozyskany z Lublinianki Dawid Piorun. Na przywitanie z miejscowymi kibicami zdobył dwie bramki i przyczynił się pierwszego zwycięstwa Granicy w tym sezonie. Osiemnastolatek mógł zdobyć więcej bramek, ale nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Tych w meczu nie brakowało, bo defensorzy z Woli Uhruskiej często nieumiejętnie próbowali złapać gospodarzy na spalonym. W podobnych sytuacjach pudłowali także Miksza, Świderski i A. Olender.

W sobotę 3 września Granica uda się do Kraśniczyna na mecz z miejscowym Tatranem. Początek spotkania o godz. 17:00.

Stanisław Cybulski (trener Granicy)
– Wygraliśmy pewnie i zasłużenie, byliśmy lepsi w każdym elemencie gry . Powinniśmy strzelić więcej goli, gdyby moi zawodnicy mieli lepiej ustawione celowniki. Z optymizmem patrze w przyszłość, ale chłopcy muszą nadal ciężko pracować. Czeka nas wiele meczów z drużynami o wiele mocniejszymi niż Vitrum.

Granica Dorohusk – Vitrum Wola Uhruska 5:1 (2:0)
Bramki: Piorun 17′, 80′, Zwolak 20′, Świderski 60′, Miksza 70′ – Mikołaj Polak 78′

Granica: W. Ruszkiewicz – Czępiński, P. Ruszkiewicz, Furmanik, Biniuk (75′ Niemiec), Zwolak, Świderski, Chmiel, Walczuk (46′ Miksza), A. Olender (60′ Garbacz), Piorun (80′ Hawryluk)