Runda w kratkę

Przed tygodniem zakończyła się runda jesienna sezonu 2021/2022 w KEEZA Chełmskiej Klasie Okręgowej. Granica na półmetku rozgrywek zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 16 punktów i stratą aż 15 oczek do liderującej Unii Rejowiec.

Obecny wynik pierwszego zespołu Granicy jest najgorszym, osiągniętym na tym etapie rywalizacji, od 5 lat. W sezonie 2016/2017 biało-zieloni zimę również spędzali na 10. miejscu, mając na koncie o jeden punkt mniej niż obecnie.

Przez całą rundę drużyna trenera Marka Grzywny nie potrafiła ustabilizować formy i grała w kratkę. W ligowych spotkaniach 5 razy schodziła z boiska zwycięska, 7-krotnie musiała uznać wyższość rywala, a jeden mecz zakończył się podziałem punktów.

Przez całą rundę trener skorzystał z 23 zawodników, najwięcej na boisku przebywali:

1. Piotr Kopeć (1154 minuty)
  2. Łukasz Piotrowski (1136 minuty)
  3. Artur Antoniak (1098 minuty)

Bramki strzelało 12 graczy, wśród nich najwięcej razy do siatki rywali trafiali:

1. Grzegorz Świderski (8 goli)
  2. Arkadiusz Słomka (5 goli)
  3. Artur Antoniak (4 gole)

Najczęściej bezpośredni udział przy bramkach mieli:

1. Bartłomiej Gregorczuk (5 asyst)
  2. Michał Antoniak, Arkadiusz Słomka i Grzegorz Świderski (po 3 asysty)

Łącznie Granica strzeliła 33 bramki, tracąc 29. W ligowych starciach nasi zawodnicy obejrzeli 36 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Pucharowa przygoda Granicy zakończyła się po przegranej z Unią Białopole w III rundzie. Wcześniej biało-zieloni wyeliminowali Hutnik Dubeczno.

Zachęcamy do obejrzenia skrótów video ze spotkań Granicy w minionej rundzie na klubowym kanale pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCgABUTr_M_1To8xHEkbD47w/videos.