Czerwona Izbica w Dorohusku

Ruch Izbica kończył niedzielne spotkanie przeciwko Granicy Dorohusk w dziewiątkę i bez trenera na ławce. Emocje nie opadły nawet po ostatnim gwizdku, kiedy arbiter musiał pokazać zawodnikowi przyjezdnych kolejny czerwony kartonik.

Wynik dosyć szybko otworzył Bartłomiej Gorzała, wykorzystując podanie Piotra Poznańskiego. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie mogła poważnie zagrozić bramce przeciwnika, ale to goście byli bardziej zirytowani sytuacją na boisku, czego efektem były kolejne faule i żółte kartki. Niestety, po nieporozumieniu wśród naszej defensywy, zawodnik Ruchu wpakował piłkę do pustej bramki i wyrównał stan meczu.

Strzelona bramka nie ostudziła jednak emocji zawodników gości i tuż po przerwie posypały się kolejne upomnienia, a od 54 minuty Ruch musiał sobie radzić w dziesiątkę. W 70 minucie Arkadiusza Słomkę zastąpił Artur Antoniak, a chwilę później cieszył się już z trafienia dającego prowadzenie, i jak się okazało, trzy punkty dla swojej drużyny. Ruch do końca walczył o zmianę niekorzystnego rezultatu, pomimo wykluczenia kolejnego zawodnika i czerwonej kartki dla trenera zespołu.

Granica Dorohusk - Ruch Izbica 2:1 (1:1)
Bramki:
Gorzała 12', A. Antoniak 72' - Lewandowski 33'

Granica: W. Ruszkiewicz - Poznański (86' Kulbicki), Tsevukh, Kociuba, Piotrowski, M. Antoniak, Kamola, Słomka (71' A. Antoniak), Alikowski (46' Gregorczuk), Jabłoński (90' Józaczuk), Gorzała (86' Ł. Ruszkiewicz)

W najbliższą sobotę, 14 października 2023 r. Granica zmierzy się w Siedliszczu z drużyną Spółdzielcy. Początek spotkania o godz. 12:00.